חיפוש
  • קמליה סטודיו

שיווק דיגיטלי לעומת שיווק מסורתי

עודכן: 27 באפר׳ 2020

מה ההבדל בין השניים ובאילו מהם עליכם להשתמש? בחירת סוג השיווק הנכון היא שאלה המיושנת בעיני כל משווק. הנה כל מה שאתה צריך לדעת.


מה זה שיווק דיגיטלי?

במילים פשוטות, שיווק דיגיטלי משתמש בערוצים דיגיטליים כמו אתרי אינטרנט ומדיה חברתית ככלי לתקשורת שיווקית. אם אתם משתמשים במדיה חברתית, תהיו בקיאים היטב בפרסומות שצצות בזרם שלכם - זהו השיווק הדיגיטלי.


מהו שיווק מסורתי?

לעומת זאת, שיווק מסורתי כרוך בערוצים מסורתיים, כמו שלטי חוצות ומדיה מודפסת. חשבו את דון דרייפר במאד-סאן, סיעור מוחות רעיונות מסחריים לטלוויזיה והעתיקו לקוקה קולה. עד להתפתחות האינטרנט בשנות התשעים, שיווק מסורתי היה פחות או יותר סוג השיווק היחיד.

שיווק דיגיטלי לעומת שיווק מסורתי: מה ההבדל?

ההבדל העיקרי בין שיווק דיגיטלי למסורתי היא המדיה דרכה הקהל נתקל במסר שיווקי. בעוד שיווק מסורתי משתמש במדיה מסורתית כמו מגזינים ועיתונים, שיווק דיגיטלי משתמש במדיה דיגיטלית, כמו מדיה חברתית או אתרי אינטרנט.

כמובן ששיווק מסורתי לא אומר שהוא מיושן. שיווק מסורתי עדיין ממלא תפקיד חשוב בחייהם של אנשים עם הצורך ההולך וגדל לצאת מהעולם הדיגיטלי.

השיווק הדיגיטלי חשוב באותה מידה כמו המסורתי. שיווק דיגיטלי משתמש בכל נקודת מגע בשימוש היומיומי שלכם באינטרנט כדי להגיע אליכם.

אם אתם מחפשים רעיונות לחג למפלט בסוף השבוע הבא שלכם, רוב הסיכויים שזמן קצר אחרי תראו מודעה ממומנת מבוקינג או חברה אחרת.

השימוש באינטרנט במשך מספר שעות בכל יום הוא חלק רגיל מחיי היום יום של רוב האנשים. שיווק דיגיטלי פשוט משתמש בזה לטובתו על ידי אריגה חכמה של תקשורת שיווקית בכל ערוץ דיגיטלי.

באיזה סוג שיווק כדאי להשתמש?

המפתח לקמפיין שיווקי נהדר הוא למצוא את האיזון הנכון בין המסורתי לדיגיטלי. בשנת 2020 השיווק הדיגיטלי הוא האין של היאנג השיווקי המסורתי. שניהם ממלאים תפקיד חשוב באסטרטגיה שיווקית, אך כל אחד מהם מוגבה כשמשתמשים בהם באחדות.

בואו להגיע לפרטים הקטנים ולהגדיר את ההבדלים בין שיווק דיגיטלי לשיווק מסורתי לבין היתרונות והחסרונות שלהם.

שיווק מסורתי: יתרונות וחסרונות

עם עליית המדיה החברתית, לעתים קרובות מעריכים השיווק המסורתי על ידי המשווקים. עם זאת, לשיווק המסורתי יש עדיין מקום רב בחיי היום יום של הצרכן. אם יש לך תקציב לשתף את מסעות הפרסום שלך במגזינים ובטלוויזיות בפריים טיים, הכסף שלך יכול להיות מושקע היטב.

ערוצי שיווק מסורתיים כוללים:

בחוץ (שלטי חוצות, עטיפות אוטובוס / מוניות, כרזות וכו ')

שידור (טלוויזיה, רדיו וכו ')

הדפס (כתבי עת, עיתונים וכו ')

דואר ישיר (קטלוגים וכו ')

טלמרקטינג (טלפון, הודעת טקסט)

תצוגת חלון ושלטים

206 צפיות0 תגובות