חיפוש
  • קמליה סטודיו

מה הופך לוגו ללוגו טוב?

לוגו טוב הוא ייחודי, מתאים, פרקטי, גרפי, פשוט בצורתו ומעביר מסר המיועד.

ישנם חמישה עקרונות שאתה צריך לעקוב אחריהם כדי להבטיח שזה כך ...

לוגו יעיל הוא:


פָּשׁוּט

עיצוב לוגו פשוט מאפשר זיהוי קל ומאפשר לוגו להיות רב תכליתי ובלתי נשכח. סמלי לוגו טובים כוללים משהו ייחודי מבלי להיות מוגזם.


בלתי נשכח

עוקב מקרוב אחר עקרון הפשטות, הוא זה של בלתי נשכח. עיצוב לוגו יעיל צריך להיות בלתי נשכח והדבר מושג על ידי בעל לוגו פשוט, אך מתאים.


נִצחִי

לוגו יעיל צריך להיות נצחי - כלומר, זה יחזיק מעמד לאורך הדורות. האם הלוגו עדיין יהיה אפקטיבי בעוד 10, 20, 50 שנה?

ככל הנראה הדוגמה הטובה ביותר ללוגו נצחי הוא הלוגו של קוקה קולה ... אם משווים אותו ללוגו של פפסי למטה, תוכלו לראות עד כמה יצירת לוגו נצחי יכולה להיות יעילה. שימו לב איך הלוגו של קוקה קולה כמעט ולא השתנה מאז 1885? זהו עיצוב נצחי.מגוון

לוגו יעיל אמור להיות מסוגל לעבוד במגוון מדיומים ויישומים. הלוגו צריך להיות פונקציונלי. מסיבה זו יש לעצב לוגו בפורמט וקטורי, על מנת להבטיח שניתן לשנותו לכל גודל. הלוגו אמור להיות מסוגל לעבוד גם בפורמטים אופקיים וגם אנכיים.


שאל את עצמך; האם לוגו עדיין יעיל אם:


מודפס בצבע אחד?

מודפס על משהו בגודל של בול דואר?

מודפס על משהו גדול כמו שלט חוצות?

מודפס לאחור (כלומר לוגו בהיר על רקע כהה)

דרך אחת ליצור לוגו רב-תכליתי היא להתחיל בעיצוב בשחור-לבן בלבד. זה מאפשר להתמקד במושג ובצורה, ולא באופי הסובייקטיבי של הצבע. צריך לזכור גם עלויות הדפסה - ככל שיש להשתמש בצבעים רבים יותר, זה יהיה יקר יותר עבור העסק לטווח הארוך.

כיצד אתה מציב את הלוגו צריך להתאים למטרה המיועדת לו. לדוגמא, אם אתם מעצבים לוגו לחנות צעצועי ילדים, יהיה מתאים להשתמש בגופן ובצבעים ילדותיים. זה לא יהיה כל כך מתאים למשרד עורכי דין.


חשוב גם לציין שלוגו לא צריך להראות מה עסק מוכר או מציע כשירות. כְּלוֹמַר. סמלי רכב לא צריכים להציג מכוניות, סמלי מחשב לא צריכים להציג מחשבים. הלוגו של הארלי דוידסון אינו אופנוע, וגם לוגו נוקיה אינו טלפון נייד. לוגו מיועד אך ורק לזיהוי.


לראיה נוספת לכך, קחו את 50 המותגים המובילים בעולם - 94% מהלוגו אינם מתארים את מה שהחברה עושה.

130 צפיות0 תגובות