חיפוש
  • קמליה סטודיו

כיצד לעצב עלון: המדריך האולטימטיבי

ממה נתחיל?

חשיבה על מה שמושך את תשומת ליבם של קהל הלקוחות שלכם היא מקום נהדר להתחיל בו בעת עיצוב עלון. כדי להבטיח שהעלונים שלכם ישפיעו בפועל, חשוב שתיישמו מספר דברים מהמדריך המקיף שלנו לעיצוב עלונים. אנו נעביר אותכם מאסטרטגיה לקונספט.


אז מה בעצם יש לנו?


אסטרטגיית העלון שלך

זה יכול להיות מפתה לקפוץ ישר לעיצוב העלון, בין אם זה פרויקט עשה זאת בעצמך או תקציר למעצב מקצועי. אם אתם רוצים שהעלון שלכם ימלא תפקיד יעיל בקמפיין השיווקי שלכם, אתם צריכים לדעת מה בדיוק התפקיד הזה הולך להיות! לכן, לפני שאתם משיקים את עצמכם בתהליך העיצוב, וודא שאתם לוקחים את הזמן לעשות קצת עבודות הכנה ראויות על האסטרטגיה העומדת מאחוריו.


1. מה המטרה שלכם בקמפיין השיווקי?

לפני שאתה אפילו מגיע לעלון, השאלה הגדולה יותר היא: מה אתם מנסים להשיג בעסק ברגע זה? אילו תוצאות אתם מחפשים להשיג מפעילות השיווק? האם אתם מנסים לבנות מודעות למותג חדש? לקדם השקת מוצר חדש? להגדיל את המעורבות? לאסוף לידים? עליכם לבודד את המטרה הכוללת שלכם לפני שתקבעו אם הנוסע הנו הכלי הנכון לתמוך ביעד זה.

2. איזה תפקיד ממלא העלון הזה בקמפיין השיווקי שלכם?

ברגע שיש לכם את היעדים הברורים שלכם לשיווק בכללותה, ניתן להגדיר את המטרה הספציפית עבור הנוסע. פליירים הם כלי שיווקי זול וממוקד שיכול להיות יעיל במיוחד לקידום עסק או אירוע מקומי והנחת צעדים למקום ספציפי.


3. מיהו קהל היעד שלכם?

כמו שבכל דבר בשיווק, אתם צריכים לדעת עם מי אתם מדברים מלכתחילה. זה כולל דמוגרפיה - גיל, מין, מיקום וכו '- וכן פסיכוגרפיה - מחשבות, עמדות והתנהגויות. האם אתם מכוונים לאנשים שמעולם לא שמעו עליכם או שאתם מנסה להחזיר לקוחות עבר? האם אתם מנסים למשוך לקוחות הרחק ממתחרה?


בניית קונספט עיצוב העלון שלך


יש לכם את האסטרטגיה, אבל עדיין יש צעד נוסף לפני שתתחילו לעצב! עכשיו אתם צריכים להיות יותר ספציפי מבחינת הסגנון והתוכן של העלון.


1. באילו צבעים אתה רוצה להשתמש?

צבעים נועזים ובהירים ימשכו את תשומת ליבם של אנשים אך העיצוב צריך לעבוד גם עם המותג שלכם, התעשייה שלכם וקהל היעד שלכם.

2. מהם הצבעים שיחזקו את המסר?

לדוגמה, ירקות וצהובים לבריאות ורווחה או צבעי יסוד בהירים לילדים. האם אתם רוצים שיהיה סופר תוסס וצבעוני או שישמור על דברים פשוטים ומלאי עם שניים או שלושה צבעים? האם זה יכול לעבוד בשחור לבן?


3. אילו אלמנטים של זהות מותג צריכים להיות מודגשים?

לא משנה מהו המסר שלכם על העלון, עליכם לוודא שהקורא יודע ממי הוא מגיע. מהם האלמנטים בזהות המותג שלכם שיבטיחו שאנשים יזכרו מי אתם ומה אתם עושים? מה בהחלט צריך להיות על העלון - הלוגו, קו התג וכתובת האתר שלך. מה עם הטיפוגרפיה - גופן של המותג.

4. איזה סוג של תמונות אתם רוצים לכלול?

אם כבר מדברים על תמונות, איזה סוג של סגנון אתם הולכים? צילום באיכות גבוהה יכול להיות יעיל באמת לצייר אנשים - האם יש לך צילומים משלכם או שאתם פתוחים לשימוש בתמונות קנויות? יכול להיות שמתאים יותר להשתמש בגרפיקה או באייקונים או אפילו בסרטים מצוירים או ציורים.

5. מה הקריאה לפעולה?

בתוך היררכיית ההודעות, עליכם להיות ברורים מאוד לגבי אותה קריאה לפעולה שזיהית באסטרטגיה שלכם. מה הצעד הבא שאתם רוצים שאנשים יעשו ואיזה מידע הם צריכים - פרופיל מדיה חברתית, כתובת אתר אינטרנט או משהו אחר.

6. האם העלון צריך להיות בגודל או בצורה מסוימים?

פליירים נוטים לבוא בכמה פורמטים די סטנדרטיים - לרוב הם A5. האם אתם רוצים להישאר עם הצורה והגודל הסטנדרטיים או שאתה רוצה משהו שבולט? אם זה מוצר יוקרתי ויש לכם הרבה מידע להעביר, אולי אתם זקוקים ליותר מתכונת חוברת בגודל גדול?


50 צפיות0 תגובות