חיפוש
  • קמליה סטודיו

בחירת צבע למותג שלכם

עודכן: 9 באפר׳ 2020

(62% עד 90%, תלוי בלקוח).


לוגואים שולטים בעולם. פיסות העיצוב הקטנטנות הללו משובצות כל כך עמוק בחשיבה שלנו, שהן מפעילות באופן רפלקסיבי כל מיני עמותות שגורואים שיווקיים רוצים שנחווה. אם יש כל כך הרבה מה להרוויח רק על ידי יצירת לוגו של חברה נהדרת, מדוע אינך עושה את אותו הדבר בהפעלה שלך?


לכל הסמלים המפורסמים יש כמה דברים משותפים - לרוב, הם פשוטים והם משתמשים בצבעים הטובים ביותר, בדרך הנכונה.


כשמדובר בטופס, אין פיתרון "גודל אחד מתאים לכולם". לפנטז, לצייר רישומים, להתפרע, שכן אפילו הרעיון הכי מטורף עשוי להיות להיט. הבחירה בשילוב הצבעים המושלם, לעומת זאת, היא היבט אחד של עיצוב שהמדע יכול לעזור לכם. זה נקרא פסיכולוגיה צבעונית.


בחירת צבעי הלוגו הטובים ביותר: מהי פסיכולוגיה צבעונית?

פסיכולוגיה צבעונית (ניחשתם נכון!) היא מחקר על גוונים והשפעתם על התנהגות אנושית. זה אחד מעמודי התווך העיקריים של מיתוג ושיווק, ואם תתעמק בפסיכולוגיה צבעונית, זה באמת יכול לעזור לך למשוך יותר לקוחות עם הלוגו של החברה שלך.


לפסיכולוגיית הצבעים יש היסטוריה עמוקה, והמחקרים כיום הם אינטנסיביים מתמיד, מכיוון שתפיסת הצבע האנושית מסייעת לתאגידים גדולים להזמין כסף. הכללים של פסיכולוגיית הצבעים לא השתנו בפועל, וכל אחד יכול להשתמש בהם. פוסט זה אסף את ההמלצות הפשוטות ביותר אך היעילות ביותר שיסייעו לסטארט-אפ שלך למשוך את הקהל הנכון ולזכות בלב הלקוחות.


איך הצבעים משפיעים על תפיסת המותג שלך

אין ספק, עיצוב לוגו הוא תרגיל בדמיון, ואין פיתרון מחוץ לקופסא שיתאים לצרכים של כל סטארט-אפ. עם זאת, ישנם כמה דפוסים עקביים העובדים כשמדובר בפסיכולוגיית הצבעים ובחירת צבעי הלוגו הטובים ביותר.

אז איך לא לעשות את הטעות הגדולה ביותר בחיי העסק שלך בבחירת צבעים ללוגו שלך? לעקוב אחר מובילי השוק אולי זה לא רעיון רע. הצבעים הנפוצים ביותר המשמשים בסמלים של 100 המותגים החשובים ביותר הם בסדר יורד, כחול, אדום, שחור / אפור / כסף, וצהוב / זהב.


המינימליזם נראה גם יעיל. תשעים וחמישה אחוזים מהמותגים משתמשים לא יותר משני צבעים בסמלים שלהם ורק 5% משתמשים בשלושה או יותר. חשוב על סמלי לוגו פשוטים כמו אוראו, WWF, פייסבוק, אינטל, הום דיפו ואלפי אחרים. בטח, ישנן דוגמאות רבות לסמלים בעלי ערך רב צבעוני כמו גוגל, פפסי, מיקרוסופט, מאסטרקארד או eBay. עם זאת, הרוב המכריע של המותגים המצליחים שומרים על כך שהוא פשוט.


אז איך לא לעשות את הטעות הגדולה ביותר בחיי העסק שלך בבחירת צבעים ללוגו שלך? לעקוב אחר מובילי השוק אולי זה לא רעיון רע. הצבעים הנפוצים ביותר המשמשים בסמלים של 100 המותגים החשובים ביותר הם בסדר יורד, כחול, אדום, שחור / אפור / כסף, וצהוב / זהב.


המינימליזם נראה גם יעיל. תשעים וחמישה אחוזים מהמותגים משתמשים לא יותר משני צבעים בסמלים שלהם ורק 5% משתמשים בשלושה או יותר. חשוב על סמלי לוגו פשוטים כמו אוראו, WWF, פייסבוק, אינטל, הום דיפו ואלפי אחרים. בטח, ישנן דוגמאות רבות לסמלים בעלי ערך רב צבעוני כמו גוגל, פפסי, מיקרוסופט, מאסטרקארד או eBay. עם זאת, הרוב המכריע של המותגים המצליחים שומרים על כך שהוא פשוט.

וכשמדובר בשילוב שם החברה שלך בלוגו, אתה יכול ללכת לכל כיוון: 9% מהמותגים בעולם אינם כוללים את השם בכלל, 41% משתמשים רק בטקסט ו- 50% משלבים טקסט וטקסט כאחד. אז אתה בהחלט יכול לתת לדמיון שלך להתעופף ולעקוב אחר האינסטינקטים שלך עם זה.


קשרים חיוביים ושליליים

כל צבע הוא חרב פיפיות, שיכולה לעזור ולהזיק גם למותג שלך. העניין הוא שכל האסוציאציות שמעוררות הצבעים יכולות להיות חיוביות או שליליות. כמובן שניתן להשתמש בהצלחה בקונוטציות שליליות גם במיתוג ובשיווק (זוכרים את הבושם "רעל" של כריסטיאן דיור וצבעו השחור והירקרק המוזר?), אך זו תמיד בחירה מסוכנת, ויזמים חדשים הכי נמנעים מלהתנסות בצבע שלילי. עמותות.


אתה יכול לחשוב שצבעי הלוגו הטובים ביותר כגון לבן, כתום או צהוב מכיוון שאין להם קונוטציות שליליות - הם לא כהים, מדכאים או קשורים לאלימות. למרבה הצער, לא ככה המוח שלנו עובד, ולכל צבע יחיד יש צד "טוב" ו"רע ".


דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא ההקשר התרבותי. צבע המשויך למשהו חיובי בארצות הברית עשוי להתייחס למשהו שלילי באפריקה או באסיה. אז אם אתם מתכננים להפעיל סטארט-אפ בינלאומי, בדקו שוב את בחירת הצבעים שלכם.


להלן הקונוטציות החיוביות והשליליות הקשורות לכל צבע. קח אותם בחשבון כשאתה מבין את צבעי הלוגו הטובים ביותר להפעלה שלך. זכרו, עיצוב נהדר הוא חצי הקרב בכל הקשור לבניית סטארט-אפ!


לבן

לבן הוא סמל הטוהר, התמימות, הניקיון, הסטריליות, ההיגיינה והפשטות. צבע זה משויך לכל דבר חדש ורענן. בהשתקפות האור, קשה לראות כמות עצומה של לבן לאורך פרקי זמן ארוכים. עם זאת, לבן הוא דרך נהדרת להפוך צבעים אחרים בלוגו שלך לתוססים ויותר מורגשים.


במדינות רבות, לבן הוא צבע של חתונות. עם זאת, באסיה (הודו, קוריאה, סין) זה מקושר באופן מסורתי להלוויות ואבל.


התחושה ה"עמידה בפני חיידקים ", שרוב לבן עשוי לאותת עליה יכולה להיות בעלת קונוטציות חיוביות ושליליות. אז הקפד להשתמש בלבן אם אתה מנסה ליצור מותג נגיש. הדרך הטובה ביותר להימנע מקונוטציות שליליות היא לערבב לבן עם צבעים אחרים כמו שעושים מותגים רבים. חשבו על נינטנדו (לבן + אדום), סברובסקי (ברבור לבן + כחול או שחור כצבע רקע), מילכה (סגול + סגול) ואחרים.


לבן קשור לשלום, ריכוז, חופש. זה מדגיש את הניקיון והסטריליות של מוצרים או שירותים (זו הסיבה שהוא פופולרי בענף הבריאות), מבליט את "הפשטות המושלמת" (במיוחד כשמדובר בטכנולוגיה), וזה טוב למוצרי יוקרה.


 שקול להשתמש בו למוצרי בריאות, אופנה, מוצרי טיפוח לתינוקות, IT. אך נסה להימנע מכך אם ההפעלה שלך קרובה לאנרגיה, כספים או חקלאות.


כסף

כסף הוא צבע המעלה, הטוהר, הרזון, העושר, החן והאלגנטיות. יש לו תחושה מטאלית, שהיא מתאר נהדר לכל מה שמתאים, תעשייתי וטכנולוגי. היא מציינת את האיכות הגבוהה של המוצר ואת נאמנותה של החברה לטכנולוגיות חדישות ומוסיפה vibe מפואר ועם זאת שמרני.


מצד שני, ניתן לשייך כסף לכלי הנשק המסולס ולליכתו על שביל המלחמה.

פרטי הכסף בלוגו עשויים להיות דרך נהדרת להדגיש את התחכום ואת הצד הקלאסי של המותג שלכם. לא פלא שכל כך הרבה מותגי רכב משתמשים בו (טויוטה, מרצדס-בנץ, הונדה וסיטרואן).

מלבד הובלה, כסף עובד בתעשיות IT, אופנה, מימון וציוד, אך יכול להזיק למותגי מזון, חברות סטארט-אפ הקשורות לחקלאות וחברות המייצרות מוצרי טיפוח לתינוקות. על תעשיות אלה לבחור בצבעים תוססים ונגישים יותר כמו כתום או צהוב.


זהב צהוב

צהוב מייצג אופטימיות, ביטחון, הערכה עצמית, אושר, עידוד ושעשוע. לצבע זה יש גם קונוטציות חיוביות חזקות אף יותר במדינות אסיה. לדוגמה, בסין זה צבע התמלוגים, וביפן הוא מייצג אומץ.


עם זאת, צהוב אינו "חביב הקהל" בכל הקשור למדינות המערב. זה עשוי לעורר אסוציאציות לקנאה, פחדנות, פחד, חרדה ואפילו טירוף. ברוסיה, למשל, ישנו ביטוי אנושי "בית צהוב", שהוא שם נרדף למקלט.

צהוב בלוגו שלך הוא חוטף תשומת לב. אך היזהר ואל תשתמש בזה יותר מדי, מכיוון שיותר מדי יכול לגרום לעייפות.

צהוב תופס את תשומת ליבו של לקוח ויכול לעורר קניות דחפים. העליזות והוויברציה "מרגישים טוב" יכולים לעזור לחזק את תדמית המותג החיובי. חשוב על מקדונלד'ס, צ'ופה צ'ופס או רכבת תחתית. גם ניקון, ביק ופרארי בחרו בצהוב והצליחו.


הקונוטציות החיוביות של Yellow יכולות לשרת לוגו בענף הבידור, מוצרי טיפוח לתינוקות, פנאי, ספורט, אנרגיה וסטארט-אפים למזון. אבל זה לא מספיק חזק למותגי יוקרה, פיננסים, IT ואופנה.


שום דבר לא אומר "יקר" יותר מזהב. זה צבע העושר, הניצחון, החוכמה, התמלוגים, השגשוג, הזוהר, היוקרה והיוקרה. חום הזהב מקרין את כל הסובבים אותו. אך אל תעבור חוטים כשמדובר בצהוב וזהב (צהוב טהור יש קוד צבע FFFF00 וזהב יש # FFD700). בגווני הזהב יש כמה אדום או חום, מה שנותן להם כוח שצהוב טהור אינו יכול.


הצבע משמש באופן מסורתי למוצרים איכותיים ומעולים. זה יוצר הפרדה יפה, תוך הדגשה שהמוצר (או השירות) אינו מיועד לכל, רק לבחירים, לאליטה. זו הסיבה שזה עובד כל כך טוב עבור מותגי יוקרה, חברות פיננסים, אוכל, יופי ואופנה. סמלי הזהב המפורסמים ביותר כוללים את קדברי, שברולט, וורנר, פוקס המאה ה -20.


זה אולי נראה כי צבע חיובי כה יפה לא יכול להיות בעל קונוטציות שליליות, אבל זה לא המקרה. שימוש מופרז בזהב יכול לגרום למותג שלך להראות סמכותי, שקוע בעצמו, חמדן, קודר ואופורטוניסטי. אז היזהר בזהב אם אתה מנהל עסק בתחום ה- IT, ייצור הציוד או שירותי הבריאות.


בעת יצירת לוגו אתה תמיד יכול לשחק עם גווני הזהב כך שיתאימו לזהות המותג שלך. גווני המטאלי הבהירים יעזרו לתפוס את עין הלקוח. הגוונים המושתקים ידגישו את המסורתיות.


תפוז

כתום קשור בכיף, אנרגיה, חום, התלהבות, חושניות, נוחות, יצירתיות, נוער וחום. זה מגביר אנרגיה ומשפר את מצב הרוח. צבע זה הוא קריאה ישירה לפעולה, המעוררת רכישות אימפולס, מייצגת מותג ידידותי וניתן להתקרב אליו.


זוהי בחירה מושלמת לבילוי (ניקלודיאון), מוצרים משפחתיים ואוכל (פנטה, דונאץ 'סופגניות), מוצרי טיפוח לתינוקות, תרופות. השתמש בכתום אם אתה רוצה שהלוגו שלך יהיה מורגש ואנרגטי (Firefox, Hermes, Timberland). אבל זכרו תמיד את האיזון ואפילו את הכתום עם כמה צבעים ניטרליים.

במדינות רבות באסיה, כתום הוא צבע שמעורר אסוציאציות לדת (במיוחד בודהיזם והינדואיזם).


כתום יכול להיחשב גם קל דעת ולא בוגר, שוחט ויהיר, פנים אל פנים ומסוכן מדי, מה שלא מתאים לכל מותג מוכוון לקוח (במיוחד כשאתה עובד באנרגיה, הובלה או פיננסים).


אדום

אדום הוא אחד הצבעים הפופולריים והשנויים ביותר במחלוקת. הוא מייצג כוח ואנרגיה, כוח והתרגשות, תשוקה וחיים, אומץ ואהבה, חגיגה ופיתוי.


אדום הוא גם על מלחמה ודם, קונפליקט ותוקפנות, תאווה והתרסה, כעס ושנאה, זעם ולחץ.


הקונוטציות של אדום משתנות גם הן בהתאם למדינה. באסיה זה בדרך כלל צבע של חתונות. זה מסמל הון, אושר ופוריות. בחלק ממדינות אפריקה, לעומת זאת, אדום הוא צבע של מוות ואבל.


שימוש באדום כדי לתפוס את העין הוא טריק שיווקי קלאסי. זה מגרה קונים אימפולסיביים על ידי יצירת דחיפות, מגביר את הרעב, מביא את תשומת הלב של הלקוחות לחלקים החשובים ביותר של המוצר ומזמין אותם לנקוט בפעולה גופנית.


אתה בהחלט יכול להשתמש בו בלוגו שלך (במיוחד אם אתה חותר לבנות תמונה של מוביל שוק מודרני מצליח). השילובים של אדום ולבן או אדום וצהוב הם הקלאסיקה. המשולבת האדומה / לבנה משמשת קוקה קולה, KFC, לוי'ס, קאנון, לייס וקיט קאט. המשולבת האדומה / צהובה ניתן למצוא בסמלים של רד בול ומקדונלד.


46 צפיות0 תגובות